ŠKOLNÍ VÝLET 2024

18.06.2024

ŠKOLNÍ VÝLET do Brna naplnil výsledky našich demokratických voleb (v nichž žáci sami hlasováním vybrali, jakou atrakci navštíví), reflektoval tužby dětí a nabídl i edukační stránku.

Moravskou galerii jsme si prošli od sklepa až do kanceláře pana ředitele Jana Presse. Ten dětem umožnil vyzkoušet, jak se sedí v ředitelském křesle a trpělivě odpovídal na zvědavé otázky a komentáře našich žáků.

Poté se děti sklouzly luxusní muzejní skluzavkou až do Papilonie, "motýlí zoo," která ze školních voleb vzešla vítězně. A nakonec hurá na hambáče do mekáče, protože na to se děti kolektivně velmi těšily.

Tak už víme, že v Moravské galerii ve sklepě nemají pračku a zavařené okurky, ale otevřený depozitář, který je obrovský, protože vystavených exponátů je pouze pár procent z 200.000 položek. V knihovně si tu lze půjčit nejen knihy, ale také umělecká díla v tzv. artotéce. A v družném hovoru pan ředitel Press prozradil, že měl stovky let předky ve Vracově!

V Papilonii jsme koukali nejen nad hlavy, ale i pod nohy, protože na chodníčku posedávali motýli senioři, kteří byli staří až 4 týdny!