Aktuality

Rosteme a rozšiřujeme náš pedagogický tým. Rádi uvítáme učitele/učitelku 1. stupně ZŠ s nástupem 1. 9. 2024. Montessori kurzy nejsou podmínkou, zájem o obor a respektující přístup ano. Těšíme se na další zapálené kolegy!

V září 2024 zahájíme výuku i druhého stupně. Máme několik volných míst do 6. a 7. třídy. Dojděte se k nám podívat! Nabízíme rovnou dva dny otevřených dveří, a to 14. 3. 2024 a 15. 4. 2024.

Masopust, Fašaňk, Ostatky, Voračky - takto různě se v rámci celé naší republiky pojmenovává období hodování a veselení mezi svátkem Tří králů a Popeleční středou, kdy začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi.

Od 13. února bude v naší škole probíhat kurz pro předškoláky. Rodiče i budoucí žáci se mohou seznámit s prostředím školy i s našimi učitelkami/průvodkyněmi. V případě zájmu je nutné si rezervovat místo předem. Detaily a rezervace na info@montessorikyjov.cz.

PF 2024

31.12.2023

Nový rok plný poznání, radosti a zdraví všem přeje ZŠ Montessori Kyjov.

Ve čtvrtek 14. 12. 2023 všechny srdečně zveme na vánoční besídku našich žáků. Sejdeme v 16 hodin v parku před Biokrálovnou. Akce se koná za každého počasí, těšíme se.

"ZŠ MONTESSORI Kyjov vyrazí do světa! V neděli 3. 12. 2023 se můžeme potkat na adventním trhu na kyjovském náměstí. V čase 12 - 18 hod. vás rádi uvidíme u našeho stánku a nabídneme něco dobrého. Děti se na trh pilně připravují, doufáme, že náš stánek navštíví co nejvíce vánočně naladěných přátel."

Očichat, jak to asi na mladé Zemi v období Hadaikum vonělo. Podle stavby těla loděnky vymyslet ponorku. Udělat si na chodbě ve škole prehistorickou sopku. Co se vlastně na Zemi asi odehrálo, než byly připraveny podmínky pro člověka? Bylo toho dost, ze třídy až na konec chodby. "Kdyby Země uměla mluvit a měla hlas, řekla by prvnímu člověku:...